UCD1J100MCL1GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73241993
文档
产品属性
| Capacitance | 10 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dissipation Factor | 0.08 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 5.8 mm |
| Height - Seated (Max) | 6.096 mm |
| Impedance | 1.5 Ω |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 80 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 63 V |
| Voltage Rating | 63 V |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 71,000
MOQ:2,000
SPQ:1,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2,000 - 2,999 | $0.136 |
| 3,000 - 5,999 | $0.127 |
| 6,000 - 14,999 | $0.119 |
| 15,000 - 37,999 | $0.113 |
| 38,000 - | $0.112 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





