UCD1E101MCL1GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73241985
文档
产品属性
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dissipation Factor | 0.14 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 7.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Impedance | 320 mΩ |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 290 mA |
| Ripple Current (AC) | 290 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 25 V |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 124,200
MOQ:1,800
SPQ:900
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,800 - 3,599 | $0.118 |
| 3,600 - 7,199 | $0.112 |
| 7,200 - 17,099 | $0.107 |
| 17,100 - 44,099 | $0.102 |
| 44,100 - | $0.097 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





