- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Tactile switches >
- SMT type >
- SKPGABE010(ALPS ALPINE)
产品属性
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | Blue |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating | 5 mA |
| Depth | 6.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 5 mA |
| Max Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 2.94 N |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Gull Wing |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 6,000
MOQ:1,200
SPQ:1,200
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,200 - 2,399 | $0.26 |
| 2,400 - 3,599 | $0.248 |
| 3,600 - 8,399 | $0.238 |
| 8,400 - 26,399 | $0.231 |
| 26,400 - | $0.222 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





