PCR1V331MCL1GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73229810
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 330 µF |
| Case/Package | Radial |
| Depth | 10.3 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Dissipation Factor | 8 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 16 mΩ |
| Height | 12.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 12.8016 mm |
| Lead Pitch | 4.6 mm |
| Leakage Current | 346.5 µA |
| Life (Hours) | 4000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Ripple Current | 3.9 A |
| Ripple Current (AC) | 3.9 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Weight | 1.299996 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 4,800
MOQ:400
SPQ:400
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 400 - 799 | $1.77 |
| 800 - 1,199 | $1.681 |
| 1,200 - 2,799 | $1.611 |
| 2,800 - | $1.526 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




