PCR1V151MCL6GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73229808
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 150 µF |
| Case/Package | Radial |
| Depth | 8.3 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.08 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 22 mΩ |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.1092 mm |
| Lead Pitch | 3.2 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 4000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Ripple Current | 3.1 A |
| Ripple Current (AC) | 3.1 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Weight | 749.986634 mg |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 4,000
MOQ:500
SPQ:500
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 999 | $1.025 |
| 1,000 - 1,999 | $0.977 |
| 2,000 - 4,999 | $0.931 |
| 5,000 - | $0.90 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




