NRS8040T4R7NJGJ
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | NR, S Type |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 4.1A |
| Current - Saturation (Isat) | 5.4A |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz |
| DC Resistance (DCR) | 23.4mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±30% |
| Operating Temperature Range | -25°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.315"L x 0.315"W(8.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 14,000
MOQ:2,000
SPQ:1,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2,000 - 3,999 | $0.133 |
| 4,000 - 8,999 | $0.125 |
| 9,000 - 16,999 | $0.119 |
| 17,000 - | $0.113 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




