NRS8030T4R7MJGJ
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | NR, S Type |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Current - Saturation (Isat) | 3.6A |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 40MHz |
| DC Resistance (DCR) | 28.6mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -25°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.315"L x 0.315"W(8.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 6,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 1,999 | $0.188 |
| 2,000 - 2,999 | $0.173 |
| 3,000 - 6,999 | $0.164 |
| 7,000 - 12,999 | $0.155 |
| 13,000 - | $0.149 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




