NRS5040T4R7NMGK
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | NR, S Type |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 3.1A |
| Current - Saturation (Isat) | 3.3A |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 28MHz |
| DC Resistance (DCR) | 37.7mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -25°C ~ 120°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.193"L x 0.193"W(4.90mm x 4.90mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.161" (4.10mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 10,500
MOQ:3,000
SPQ:1,500
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3,000 - 5,999 | $0.087 |
| 6,000 - 13,499 | $0.082 |
| 13,500 - 25,499 | $0.079 |
| 25,500 - | $0.075 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




