NCV1117ST18T3G
ON SEMICONDUCTOR
RoHS状态:RoHS2
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73228776
文档
产品属性
| Accuracy | 1 % |
| Case/Package | SOT-223 |
| Contact Plating | Tin |
| Dropout Voltage | 1.2 V |
| Height | 1.69 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 1 A |
| Min Current Limit | 1 A |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 1.8 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Output Voltage | 1.8 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Current | 1 A |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 1.8 V |
| Output Voltage Accuracy | 1 % |
| Polarity | Positive |
| Quiescent Current | 10 mA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Width | 3.7 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 48,000
MOQ:4,000
SPQ:4,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 4,000 - 11,999 | $0.274 |
| 12,000 - 27,999 | $0.239 |
| 28,000 - 59,999 | $0.237 |
| 60,000 - | $0.234 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





