MC79L05ABDR2G
ON SEMICONDUCTOR
RoHS状态:RoHS2
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73225486
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | SOIC |
| Dropout Voltage | 1.7 V |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 1.75 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Input Voltage | -30 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 100 mA |
| Max Supply Voltage | -30 V |
| Min Input Voltage | -7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | -5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Output Voltage | -5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Current | 100 mA |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | -5 V |
| Polarity | Negative |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 49 dB |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 10,000
MOQ:2,500
SPQ:2,500
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2,500 - 7,499 | $0.145 |
| 7,500 - 22,499 | $0.125 |
| 22,500 - 57,499 | $0.109 |
| 57,500 - 129,999 | $0.108 |
| 130,000 - | $0.106 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




