MC78M15CTG
ON SEMICONDUCTOR
RoHS状态:RoHS2
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73225472
文档
产品属性
| Case/Package | TO-220 |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 500 mA |
| Dropout Voltage | 2 V |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 15.748 mm |
| Height - Seated (Max) | 19.68 mm |
| Input Bias Current | 3.2 mA |
| Introduction Date | 1999-01-01 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 500 mA |
| Min Input Voltage | 17.5 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Output Voltage | 15 V |
| Mount | Through Hole |
| Nominal Output Voltage | 15 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Regulators | 1 |
| Number of Terminals | 3 |
| Operating Supply Voltage | 35 V |
| Output Current | 500 mA |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 15 V |
| Polarity | Positive |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70 dB |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Tolerance | 5 % |
| Weight | 4.535924 g |
| Width | 4.445 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 550
MOQ:500
SPQ:50
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 2,349 | $0.365 |
| 2,350 - 8,949 | $0.31 |
| 8,950 - 22,799 | $0.27 |
| 22,800 - 52,149 | $0.267 |
| 52,150 - | $0.266 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





