MC78M05CDTG
ON SEMICONDUCTOR
RoHS状态:RoHS2
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73225461
文档
产品属性
| Case/Package | DPAK |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 500 mA |
| Dropout Voltage | 2 V |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 2.38 mm |
| Input Bias Current | 3.2 mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Input Voltage | 35 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 500 mA |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Min Input Voltage | 7 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Output Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Output Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Voltage | 35 V |
| Output Current | 700 mA |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 5 V |
| Polarity | Positive |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Tolerance | 5 % |
| Width | 7.493 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 7,350
MOQ:1,275
SPQ:75
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,275 - 5,849 | $0.148 |
| 5,850 - 22,124 | $0.125 |
| 22,125 - 56,399 | $0.109 |
| 56,400 - 129,074 | $0.108 |
| 129,075 - | $0.00 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





