- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- Thyristors >
- SCRs >
- S402ESRP(LITTELFUSE)
产品属性
| Category | 分立半导体 SCRs |
| Manufacturer | LITTELFUSE |
| SCR Type | Sensitive Gate |
| Voltage - Off State | 400 V |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.7 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 800 mV |
| Current - Off State (Max) | 5 μA |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 950 mA |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 1.5 A |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 200 μA |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 5 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 12.5A/15A |
| Product Overview | SCR 400V 1.5A TO92 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | TO-92 |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 1,549
MOQ:500
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | $2.682 |
| 5,000 - | $2.672 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




