- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- Thyristors >
- SCRs >
- 2N6394TG(LITTELFUSE)
产品属性
| Category | 分立半导体 SCRs |
| Manufacturer | LITTELFUSE |
| SCR Type | Standard Recovery |
| Voltage - Off State | 50 V |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 2.2 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5 V |
| Current - Off State (Max) | 10 μA |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 12.0A |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 30 mA |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 50 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 100A @ 60Hz |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | TO-220AB |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 940
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $7.034 |
| 1,000 - 4,999 | $7.006 |
| 5,000 - 9,999 | $6.997 |
| 10,000 - 49,999 | $6.99 |
| 50,000 - | $6.979 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




