UUA1H101MNL1GS
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72746896
文档
产品属性
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| Features | General Purpose |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.0076 mm |
| Lead Diameter | 1.1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 4.5 mm |
| Leakage Current | 50 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 310 mA |
| Ripple Current (AC) | 310 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 500
MOQ:500
SPQ:1





