234168-1
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Body Material | Copper |
| Body Plating | Tin |
| Color | Yellow |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 9.52 mm |
| ELV | Not Applicable |
| Government Qualified | No |
| Heavy Duty | No |
| Insulated Wire Support | Yes |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Diameter | 5.84 mm |
| Insulation Material | Vinyl |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Material | Copper |
| Material Thickness | 1.016 mm |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Holes | 1 |
| Orientation | Straight |
| Plating | Tin |
| Plating Thickness | 2.54 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Stud Diameter | 3.68 mm |
| Stud Size | M3.5 |
| Termination | Circular |
| Thickness | 1.016 mm |
| Tongue Thickness | 1.02 mm |
| Wire/Cable Diameter | 6.35 mm |
| Wire Gauge (Max) | 12 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 10 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




