- Top >
- 机械零件 >
- 连接器/接口 >
- Rectangle connectors >
- Housings >
- 0436450800(MOLEX)
产品属性
| Approvals | CSA, TUV, UL |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Contact Gender | Female |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 8 A |
| Depth | 14 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Height | 5.3 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polyester |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable |
| Number of Circuits | 8 |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 3 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|85 |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 600 V |
| Width | 5.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 10,000
MOQ:2,000
SPQ:1




