UUX1V470MNL1GS
NICHICON

RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st72737337
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 47 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.4902 mm |
| Lead Diameter | 1.1 mm |
| Lead Pitch | 3.1 mm |
| Leakage Current | 49.35 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 124 mA |
| Ripple Current (AC) | 124 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 19,216
MOQ:585
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 585 - 5,849 | $0.085 |
| 5,850 - 29,249 | $0.081 |
| 29,250 - 58,499 | $0.076 |
| 58,500 - 292,499 | $0.076 |
| 292,500 - 584,999 | $0.076 |
| 585,000 - 1,169,999 | $0.076 |
| 1,170,000 - | $0.075 |
| - | - |




