- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0459.062UR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | White |
| Current Rating | 62 mA |
| Depth | 4.32 mm |
| Fuse Current | 62 mA |
| Height | 3.048 mm |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 7 Ω |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 4.318 mm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 157
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $11.61 |
| 1,000 - 4,999 | $11.582 |
| 5,000 - | $11.559 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




