- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 046601.5NR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Body Material | Thermoplastic |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 1.52 mm |
| Fuse Current | 1.5 A |
| Height | 584.2 µm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Power Dissipation | 124.4 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 46 mΩ |
| Terminal Material | Copper |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 63 V |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Width | 1.52 mm |
| Working Voltage | 63 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 9
MOQ:9
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 9 - 89 | $2.155 |
| 90 - 449 | $2.093 |
| 450 - 899 | $1.72 |
| 900 - 4,499 | $1.645 |
| 4,500 - 8,999 | $1.596 |
| 9,000 - 17,999 | $1.589 |
| 18,000 - 35,999 | $1.552 |
| 36,000 - | $1.546 |




