- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0440.750WR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| China RoHS | Compliant |
| Current Rating | 750 mA |
| Fuse Current | 750 mA |
| Height | 820 µm |
| Introduction Date | 2011-01-05 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Dissipation | 299 mW |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 462.4 mΩ |
| Terminal Material | Nickel |
| Termination | SMD/SMT |
| Time to Trip | 5 s |
| Voltage Rating | 63 V |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Width | 1.63 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,129
MOQ:500
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | $2.414 |
| 5,000 - | $2.404 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




