- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0466.125NRHF(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current Rating | 125 mA |
| Depth | 1.52 mm |
| Height | 584.2 µm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Power Dissipation | 79.3 mW |
| Resistance | 3.925 Ω |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 1.524 mm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,996
MOQ:1,000
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.89 |
| 10,000 - | $1.885 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




