- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 046506.3DR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | PSE, UMF |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Current Rating | 6.3 A |
| Depth | 4.5 mm |
| Fuse Current | 6.3 A |
| Height | 4.4958 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 8.8 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 4.4958 mm |
| Working Voltage | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 36
MOQ:36
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 36 - 359 | $4.401 |
| 360 - 1,799 | $4.357 |
| 1,800 - 3,599 | $4.301 |
| 3,600 - 17,999 | $4.273 |
| 18,000 - 35,999 | $4.264 |
| 36,000 - 71,999 | $4.256 |
| 72,000 - | $4.248 |
| - | - |




