- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0437003.WR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL, UR |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Composition | Ceramic |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 1.67 mm |
| Fuse Current | 3 A |
| Height | 863.9 µm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Power Dissipation | 450 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 33 mΩ |
| Terminal Material | Nickel |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 32 V |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Width | 1.63 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 7,664
MOQ:500
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | $2.932 |
| 5,000 - | $2.921 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




