- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0466.200NRHF(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current | 200 mA |
| Current Rating | 200 mA |
| Depth | 1.52 mm |
| Fuse Current | 200 mA |
| Height | 660 µm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Power Dissipation | 50.9 mW |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 1.1 Ω |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 1.524 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 18,164
MOQ:1,000
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.559 |
| 10,000 - | $1.555 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




