EKMG160ELL102MJ16S
NIPPON CHEMI-CON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72732761
Date Code:20/24+
文档
产品属性
| Capacitance | 1 mF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 10 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 20 % |
| Height | 16 mm |
| Height - Seated (Max) | 17.4752 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Life (Hours) | 1000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 560 mA |
| Schedule B | 853222*** |
| Termination | Radial |
| Test Frequency | 120 kHz |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,800
MOQ:2,800
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2,800 - | $2.363 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




