- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0263.500WRT1L(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | Axial |
| Color | Green |
| Current Rating | 500 mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Tape and Reel |
| Resistance | 252 mΩ |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 10,000
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $6.682 |
| 1,000 - 4,999 | $6.654 |
| 5,000 - 9,999 | $6.645 |
| 10,000 - 49,999 | $6.637 |
| 50,000 - | $6.627 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




