- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0273.062V(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UR |
| Body Material | Thermoplastic |
| Case/Package | Radial |
| Current Rating | 62 mA |
| Diameter | 6.35 mm |
| Fuse Current | 62 mA |
| Height | 8.89 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Material | Plastic |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 2.55 Ω |
| Termination | Radial |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Wire/Cable Diameter | 640 µm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 48
MOQ:48
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 48 - 479 | $30.966 |
| 480 - 2,399 | $30.905 |
| 2,400 - | $30.861 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




