- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0273.500H(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Body Material | Thermoplastic |
| Case/Package | Radial |
| Current Rating | 500 mA |
| Diameter | 6.35 mm |
| Fuse Current | 500 mA |
| Height | 8.89 mm |
| Lead Diameter | 635 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 4.32 mm |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Plastic |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 167 mΩ |
| Termination | Radial |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Wire/Cable Diameter | 640 µm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 14
MOQ:14
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 14 - 139 | $18.703 |
| 140 - 699 | $18.49 |
| 700 - 1,399 | $18.415 |
| 1,400 - 6,999 | $18.359 |
| 7,000 - 13,999 | $18.331 |
| 14,000 - | $18.311 |
| - | - |
| - | - |




