- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 021701.6MXEP(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CCC, CE, CSA, K-Mark, PSE, SEMKO, UL, VDE |
| Case/Package | Axial |
| Current | 1.6 A |
| Current Rating | 1.6 A |
| Diameter | 5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 1.6 W |
| Resistance | 52.8 mΩ |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 968
MOQ:500
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | $2.787 |
| 5,000 - | $2.777 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




