- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 37000400430(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | UR, VDE |
| Case/Package | Radial |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 40 mA |
| Current Rating | 40 mA |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Fuse Current | 40 mA |
| Height | 8.001 mm |
| Lead Length | 18.8 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 100 W |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 6 Ω |
| Termination | Radial |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 147
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $9.539 |
| 1,000 - 4,999 | $9.511 |
| 5,000 - | $9.488 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




