- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 37011600430(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CCC, SEMKO, UR, VDE |
| Case/Package | Radial |
| Contact Material | Copper |
| Current | 1.6 A |
| Current Rating | 1.6 A |
| Diameter | 8.5 mm |
| Fuse Current | 1.6 A |
| Height | 8.001 mm |
| Lead Length | 4.3 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 600 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 42.04 mΩ |
| Termination | Radial |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 36
MOQ:36
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 36 - 359 | $2.392 |
| 360 - 1,799 | $2.348 |
| 1,800 - 3,599 | $2.292 |
| 3,600 - 17,999 | $2.264 |
| 18,000 - 35,999 | $2.255 |
| 36,000 - 71,999 | $2.252 |
| 72,000 - 143,999 | $2.247 |
| 144,000 - | $2.239 |




