CD4026BE
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Counters/dividers |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | 4000B |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Logic Type | Counter/Decimal |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 18 V |
| Count Rate | 16 MHz |
| Timing | Synchronous |
| Reset | Asynchronous |
| Direction | Up |
| Number of Bits per Element | 5 |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Standard Product |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | 16-PDIP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 415
MOQ:112
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 112 - 1,119 | $1.552 |
| 1,120 - 5,599 | $1.52 |
| 5,600 - 11,199 | $1.512 |
| 11,200 - 55,999 | $1.506 |
| 56,000 - | $1.502 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





