NE555P
Texas Instruments
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72330421
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Ambient Temperature Range High | 70 °C |
| Case/Package | PDIP |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 10 mA |
| Frequency | 500 kHz |
| Height | 5.08 mm |
| High Level Output Current | -200 mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Low Level Output Current | 200 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Mount | Through Hole |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Timers/Counters | 1 |
| Operating Supply Current | 10 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Quiescent Current | 15 mA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Thickness | 3.9 mm |
| Weight | 440.409842 mg |
| Width | 6.35 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,195
MOQ:625
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 625 - 6,249 | $0.276 |
| 6,250 - 31,249 | $0.273 |
| 31,250 - 62,499 | $0.268 |
| 62,500 - 312,499 | $0.267 |
| 312,500 - | $0.267 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




