TPS61087DRCT
Texas Instruments
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72329862
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Power regulators -DC/DC switching regulators |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Output Type | Variable |
| Voltage - Input (Max) | 6 V |
| Voltage - Input (Min) | 2.5 V |
| Voltage - Output (Max) | 18.5 V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3 V |
| Current - Output | 3.2A(Switch) |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 650kHz/1.2MHz |
| Topology | Boost |
| Synchronous Rectifier | No |
| Product Overview | IC REG BOOST ADJ 3.2A 10VSON |
| Function | Step-up (boost) |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 10-VSON(3x3) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 6,086
MOQ:174
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 174 - 1,739 | $0.992 |
| 1,740 - 8,699 | $0.978 |
| 8,700 - 17,399 | $0.97 |
| 17,400 - 86,999 | $0.965 |
| 87,000 - 173,999 | $0.962 |
| 174,000 - 347,999 | $0.96 |
| 348,000 - | $0.959 |
| - | - |




