- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0251.125MRT1L(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, PSE, QPL, UL, UR |
| Case/Package | Axial |
| Current | 1.25 A |
| Current Rating | 125 mA |
| Diameter | 2.8 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Fuse Current | 125 mA |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 1.7 Ω |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 222
MOQ:67
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 67 - 669 | $2.593 |
| 670 - 3,349 | $2.564 |
| 3,350 - 6,699 | $2.535 |
| 6,700 - 33,499 | $2.525 |
| 33,500 - 66,999 | $2.518 |
| 67,000 - 133,999 | $2.515 |
| 134,000 - | $2.508 |
| - | - |




