PCV1D331MCL2GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72319367
Date Code:19+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 330 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 22 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 10.0076 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1.32 mA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Ripple Current | 3.8 A |
| Ripple Current (AC) | 3.8 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 20 V |
| Voltage Rating (DC) | 20 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 90
MOQ:90
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 90 - 899 | $8.055 |
| 900 - 4,499 | $8.021 |
| 4,500 - 8,999 | $8.011 |
| 9,000 - | $7.999 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




