UUX1H101MNL1GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72319216
Date Code:25+
文档
产品属性
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 10 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.4902 mm |
| Lead Diameter | 1.1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 4.5 mm |
| Leakage Current | 150 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 310 mA |
| Ripple Current (AC) | 310 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 327
MOQ:327
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 327 - 3,269 | $0.929 |
| 3,270 - 16,349 | $0.923 |
| 16,350 - 32,699 | $0.917 |
| 32,700 - 163,499 | $0.913 |
| 163,500 - | $0.912 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





