UVZ1H221MPD
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72319134
Date Code:25+
文档
产品属性
| Capacitance | 220 µF |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 10 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 12.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.0076 mm |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Leakage Current | 330 µA |
| Life (Hours) | 1000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 300 mA |
| Ripple Current (AC) | 300 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 200
MOQ:200
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 200 - 1,999 | $0.712 |
| 2,000 - 9,999 | $0.703 |
| 10,000 - 19,999 | $0.695 |
| 20,000 - 99,999 | $0.69 |
| 100,000 - 199,999 | $0.687 |
| 200,000 - 399,999 | $0.685 |
| 400,000 - | $0.684 |
| - | - |





