UCD1C221MCL1GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72319132
Date Code:24+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 220 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dissipation Factor | 0.16 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 7.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Impedance | 320 mΩ |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 290 mA |
| Ripple Current (AC) | 290 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 408
MOQ:408
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 408 - 4,079 | $0.678 |
| 4,080 - 20,399 | $0.675 |
| 20,400 - 40,799 | $0.669 |
| 40,800 - 203,999 | $0.665 |
| 204,000 - | $0.664 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




