MAX1595EUA50+T
MAXIM
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72318709
Date Code:21+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Power regulators -DC/DC switching regulators |
| Manufacturer | MAXIM |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Input (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Input (Min) | 1.8 V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5 V |
| Current - Output | 125 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Topology | Charge pump |
| Synchronous Rectifier | No |
| Product Overview | IC REG CHARG PUMP 5V 125MA 8UMAX |
| Function | Step-up/Step-down |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-uMAX/uSOP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 1,317
MOQ:1,000
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.869 |
| 10,000 - | $1.864 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




