UCD0J101MCL1GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72318089
Date Code:22+
文档
产品属性
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dissipation Factor | 0.26 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 5.8 mm |
| Height - Seated (Max) | 6.096 mm |
| Impedance | 360 mΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 240 mA |
| Ripple Current (AC) | 240 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 6.3 V |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 4,534
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $8.918 |
| 1,000 - 4,999 | $8.89 |
| 5,000 - 9,999 | $8.881 |
| 10,000 - | $8.868 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





