UPS1V471MPD
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72317801
Date Code:24+
文档
产品属性
| Capacitance | 470 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Height | 20 mm |
| Height - Seated (Max) | 21.9964 mm |
| Impedance | 110 mΩ |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Leakage Current | 493.5 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 1 A |
| Ripple Current (AC) | 1 A |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (AC) | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,459
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $14.259 |
| 1,000 - 4,999 | $14.231 |
| 5,000 - | $14.209 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





