CFR200J22K
文档
产品属性
| Case/Package | Conformal |
| Composition | Carbon Film, Thin Film |
| Diameter | 5.5 mm |
| ELV | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Axial, Through Hole |
| Number of Resistors | 1 |
| Number of Terminations | 2 |
| Operating Supply Voltage | 500 V |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Power Rating | 2 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 22 kΩ |
| Schedule B | 8533100070, 8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|8533100070|85 |
| Temperature Coefficient | -450 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 500 V |
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.





