36401E7N2ATDF
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | TE CONNECTIVITY |
| Series | 3640, Sigma Inductors |
| Type | Thin Film |
| Current Rating (Amps) | 260mA |
| Inductance | 7.2 nH |
| Inductance Frequency - Test | 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 6GHz |
| Q @ Freq | 13 @ 500MHz |
| DC Resistance (DCR) | 1.05Ohms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±0.2nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0402(1005メートル法) |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.015" (0.37mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




