UVR2E2R2MED
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72266173
Date Code:22+
文档
产品属性
| Capacitance | 2.2 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.2 % |
| Height | 11 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.9982 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Leakage Current | 95 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 33 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 575
MOQ:209
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 209 - 2,089 | $1.021 |
| 2,090 - 10,449 | $1.013 |
| 10,450 - 20,899 | $1.005 |
| 20,900 - 104,499 | $1.00 |
| 104,500 - 208,999 | $0.997 |
| 209,000 - 417,999 | $0.995 |
| 418,000 - | $0.994 |
| - | - |





