产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 DSP |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | C54x |
| Type | Fixed point |
| Voltage - I/O | 3.30 V |
| Voltage - Core | 1.80 V |
| Interface | Host interface/McBSP |
| On-Chip RAM | 32kB |
| Clock Rate | 100MHz |
| Non-Volatile Memory | ROM(8kB) |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +100°C(TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 144-BGA Microstar (12x12) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




