OPA547FKTWT
Texas Instruments
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72144287
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 60 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |
| Current - Input Bias | 100 nA |
| Current - Output / Channel | 750 mA |
| Current - Supply | 10 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 6 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C |
| Applications | Catalogue |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | TO-263(DDPAK-7) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




