CSD18537NQ5A
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 分立半导体 Discrete single |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | NexFET? |
| FET Type | N-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 6V, 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 50A(Tc) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1480 pF @ 30 V |
| Power Dissipation (Max) | 3.2W(Ta), 75W(Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 13mOhms @ 12A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.5V @ 250μA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 18 nC @ 10 V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 150°C(TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-VSONP(5x6) |
| Technology | Mosfet (Metal Oxide) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




