ADG3304BRUZ
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Level translators |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Channel Type | Bidirectional |
| Translator Type | Voltage level |
| Output Type | 3-state/Non-inverting |
| Voltage - VCCA | 1.15 V ~ 5.5 V |
| Voltage - VCCB | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Input Signal | Logic |
| Output Signal | Logic |
| Channels per Circuit | 4 |
| Number of Circuits | 1 |
| Data Rate | 50Mbps |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C(TA) |
| Features | Automatic Direction Sensing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-TSSOP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.





